02/06/2018

ONE DAY IN PRAGUE


To be honest I fell in love with Prague. I love its architecture, its vibe. One day is not enough to discover this city. If you don't like to run from one place to another you definitely need more than just one day here. 

Jeśli mam być szczera to zakochałam się w Pradze. Uwielbiam jej architekturę oraz klimat. Jeden dzień to zdecydowanie za mało na zwiedzanie. Jeśli nie chcesz biegać z jednego miejsca do kolejnego zdecydowanie potrzebujesz więcej niż jeden dzień w Pradze :) 

CHARLES BRIDGE

If you want to take beautiful pictures of Charles Bridge you should go there as early as you can - after 9 o'clock this bridge is crowded (I was there on Wednesday, before beginning the season). I was there at 7am. 

MOST KAROLA

Jeśli chcesz zrobić ładne zdjęcia mostu Karola to zdecydowanie musisz tam się tam wybrać jak najwcześniej - po 9 są tam już tłumy (ja byłam w środę, przed rozpoczęciem sezonu i było mnóstwo ludzi). Ja byłam tam o 7 rano i udało mi się zrobić ładne zdjęcia bez tłumu ludzi. I w dodatku o tej porze światło jest świetne!


PRAGUE CASTLE

Prague castle is definitely worth a visit! St. Vitus cathedral is so stunning! Also you can visit here the Golden Lane, St. George basilica and Old Royal Palace for only 125CZK if you're a student. 


ZAMEK NA HRADCZANACH

Zamek na Hradczanach jest zdecydowanie warty odwiedzenia. Jeśli chcecie zwiedzić go dokładnie, od środka musicie zapłacić. Za wstęp do katedry świętego Wita, bazyliki świętego Grzegorza, Stary Zamek Królewski i Złotą Uliczkę musicie zapłacić około 125 koron czeskich jeśli jesteście studentami. Zdecydowanie jest to tego warte! Katedra świętego Wita jest ogromna i zapiera dech w piersi!
We also had a little river cruise. The views were amazing and I definitely recommend it! It costs about 250CZK and you should do it about the sunset! For me it was a really great experience and you can get to know a little bit more about Prague. 

Będąc w Pradze miałam okazję przepłynąć się statkiem wycieczkowym po Wełtawie. Jest to już nieco droższa atrakcja (250 koron jeśli jesteś studentem), ale zdecydowanie warta każdego grosza! Widoki są niesamowite i zdecydowanie polecam wybranie się na taki rejs o zachodzie słońca! Przy okazji możecie się dowiedzieć nieco o Pradze i jej budynkach. 7 comments:

 1. Zazdroszczę wyjazdu! Zawsze chciałam być w Pradze ;)
  Piękne zdjęcia!
  olusiek-blog.blogspot.com- klik!

  ReplyDelete
 2. Wow jak tam pięknie, zdecydowanie zazdroszczę ci wyjazdu!

  ReplyDelete
 3. Cudne widoki i zdjęcia. Chętnie odwiedziłabym kiedyś Pragę :D :D

  ReplyDelete
 4. Praga to przepiękne i klimatyczne miasto :)
  Cudowne zdjęcia.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  lublins.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Przepiękne zdjęcia! Chciałbym tam kiedyś pojechać :)

  ReplyDelete
 6. Oj chciałabym tam się wybrać! Jest pięknie :)
  Mój blog - Klik

  ReplyDelete
 7. Jak tam klimatycznie...

  ReplyDelete