15/01/2018

WHAT TO WEAR WITH EMU BOOTS?


Those photos were taken almost a year ago. Why I didn't publish this post last year? Because when I wanted to do it weather changed and was definitely too hot for Emu boots. So, I decided to leave this post for next winter and here it is! You can see me in my long hair for one more time. For me, it's weird to look at me in long hair and I have no idea why. Maybe because already I used to my short hair.
I still like this outfit and often I wear this clothes. But this time in totally different place in Europe. This dress is my second the most favourite dress in my wardrobe. Why? I can wear it in many combinations (other outfits with this dress: My casual and Dress in winter? Yes!) and it's striped.

Te zdjęcia zostały zrobione prawie rok temu. Dlaczego nie opublikowałam tego postu wtedy? Gdy chciałam to zrobić to pogoda z zimowej zmieniła się w bardziej wiosenną i było już za ciepło na Emu, dlatego postanowiłam, że zostawię ten post na następną zimę. Na zdjęciach możecie mnie zobaczyć w moich długich włosach. Szczerze mówiąc to gdy oglądam moje zdjęcia w długich włosach czuję się dziwnie. Chyba dlatego, że już zdążyłam się przyzwyczaić do moich krótkich włosów. 
Wciąż lubię ten strój i wciąż go noszę. Ale za to w kompletnie innym miejscu w Europie. Ta sukienka jest moją drugą najbardziej ulubioną sukienką w mojej szafie. Dlaczego? Dlatego, że mogę nosić ją na wiele sposobów (dwa posty z nią są tutaj: My casual i tutaj Dress in winter? Yes!) i dlatego, że jest w paski. 2 comments: