28/02/2017

WHAT'S IN MY (SCHOOL) BAG? | YOUTUBE VIDEO


Jak każda kobieta w swojej torebce mam mnóstwo rzeczy. W zależności od wielkości torebki mam w niej różną ilość rzeczy - oczywiście im większa tym jest ich więcej. Dzisiaj chcę Wam pokazać co mam w swojej torbie, którą zabieram na uczelnię.

Every woman has plenty of things in her handbag. I'm not an exception. Bigger bag - more stuff. Today I want to show you what's in my school bag. So... here we go!

Moja torebkę kupiłam w TK Maxxie i jest z firmy Under One Sky (kota nie było w komplecie :)). Długo szukałam takiego shoppera - nie jest dokładnie taka jakbym chciała, ale mogę ją nosić na kilka sposobów - na przykład wywinąć na drugą stronę i jest wtedy granatowa. :) 
I bought my bag in TK Maxx and it's from Under One Sky (but without a cat :)). I was looking for a shopper bag for long time and I found this one. It's not a perfect one, but I can reverse it and then it's not grey but navy blue.


NAJWAŻNIEJSZE RZECZY NA ZAJĘCIA // THE MOST IMPORTANT THINGS FOR CLASSES1. Folder na notatki. Jeden zeszyt do wszystkich przedmiotów kompletnie mi się nie sprawdził, a dotychczas zeszyt formatu A4 mi się nie pasował, jednak przekonałam się do nich i opracowałam swój sposób na notatki. // Folder for notes. One notebook for all my school subjects was a bad idea. I didn't like notebook with A4 pages, but now I like them and I found my way for taking notes. 


2. Książka, którą aktualnie czytam. W kwestii książek jestem staroświecka - nie przepadam za ebookami, dlatego noszę papierową książkę ze sobą, która - nie oszukujmy się - jest trochę ciężka. Gdy jadę na zajęcia mam 30 minut, które staram się przeznaczyć na czytanie zamiast na gapienie się w telefon i scrollowanie Facebooka czy Instagrama. A i niektóre wykłady pozwalają na czytanie! // Book which I actually read. I'm old-fashioned when it comes about books - I don't like ebooks, I like paper books, so I take it even if it's heavy. When I commute to my universe I have 30 minutes so I read instead of scrolling my timeline on Facebook or Instagram.

3. Kalendarz. Staram się być jak najbardziej zorganizowana, wpisuję w nim wszystkie sprawdziany, spotkania, co mam danego dnia do zrobienia, miesięczne wydatki i tym podobne rzeczy. // Calendar. I'm trying to be organised so I write down every test, meeting, things to do, monthly expenses etc...


4. Piórnik. Nie zaliczam się do grona osób, które na zajęcia przychodzą jedynie z długopisem. Moje notatki muszą być przejrzyste i kolorowe, dlatego noszę piórnik, w którym mam kolorowe pisaki, ołówek, linijkę... Dokładnie jak dziecko w pierwszej klasie szkoły podstawowej. :)  // Pencil case. I'm not one of people who come for classes only with pen. I'm more like kid from primary school - in my pencil case you can find a few multicolour fineliners, pecil, ruler, because my notes have to be clear and colourful. 


OCZYWISTE OCZYWISTOŚCI // ESSENTIALS

5. Woda. Piję dość mało w ciągu dnia, ale ostatnio mam na to patent. Na zajęciach stawiam butelkę na ławce i po prostu trochę nieświadomie co chwilę po nią sięgam - zwłaszcza, gdy zajęcia są nudne. :)  // Bottle of water. I don't drink enough, but I found the way to drink more. I put bottle of water on desk and maybe unwittingly drink more, especially when classes are boring. :) 
6 & 7. Mokre chusteczki i chusteczki higieniczne. Te mokre kupuję w Biedronce i jestem z nich bardzo zadowolona - usuwają plamy z atramentu, co jest dla mnie szczególnie ważne - gdy tylko biorę pióro czy długopis do ręki zaraz się nimi ubrudzę nawet nie wiedząc kiedy. // Wet wipes and tissues. Wet wipes I bought in polish shop Biedronka and they are great - remove ink stains what's really good for me because only when I take pencil in my hand I have ink marks on my hands. 
8. Portfel. Lubię duże portfele, w którym mogę mieć wszystko: kartę bankomatową, dowód, banknoty, drobne, karty do różnych sklepów i to wszystko ma swoje miejsce. :) // Purse. I like big purses in which I can have everything and it have own place in it: notes, coins, bank card, shops card, ID etc
9. Słuchawki. Bez nich nie ruszam się z domu nawet gdy tylko idę do sklepu po przysłowiowe bułki. // Earphones. I always take them- even when I'm going to the shop 2 minutes away from my flat.
10. Klucze do domu. Moje koty nie są jeszcze na tyle wyszkolone, by mogły otworzyć mi drzwi, gdy pukam. :) // Keys. My cats are not smart enough (yet) to open door for me when I knock so I have them with me when I left my house.


KOSMETYCZKA // MAKE UP BAG

11. Gumki do włosów. Jeśli mi się nie przydadzą to zawsze jakaś dziewczyna może ich potrzebować. :) // Hair ties. If I won't use them maybe one of girls will need one so that's why I have them in my make up bag.
12. Korektor Collection Lasting Perfection w odcieniu 1 (Fair) do drobnych poprawek w ciągu dnia. Szczególnie przydaje się zimą, gdy mam ciągle katar i podkład z nosa schodzi bardzo szybko.  // Concealer Collection Lasting Perfection, shade #1 (Fair) for little correction durning the day. Especially great for winter when i have runny nose all the time and foundation is coming off my nose very fast.
13. Pędzel kabuki do pudru. Ten jest idealny, by go wrzucić nawet luzem do torebki dzięki temu, że jest zamykany. Ten pochodzi ze sklepu Wilko. // Kabuki powder brush. It's perfect for handbag, because I can close it. I bought it in Wilko
14. Krem do rąk. Ten jest mały i idealnie nadaje się do torebki. Nawilżenie na dzień jest całkiem okej i bardzo ładnie pachnie. Kupiłam go w Primarku za funta. // Hand cream. Little one perfect for handbag. Good moisturising for the day and nice fragrance. 
15. Lusterko. Przydaje się, gdy chcę tylko poprawić szminkę a nie chcę iść specjalnie do łazienki. :) // Mirror. I use it when I want to correct my lipstick but I'm too lazy to go to the school bathroom. :) 
16. Konturówka Inglot Soft Precision, kolor numer 74. Idealna na codzień! // Lipliner Inglot Soft Precision, color number 7. Perfect for everyday!
17. Płynna pomadka Bourjois Rouge Edition Velvet, kolor 07 Nude-ist!. Idealna na codzień, trzyma się bardzo długo a podczas jedzenia "zjada" się od środka, więc trzeba ją tylko minimalnie poprawić. // Liquid lipstick Bourjois Rouge Edition Velvet, colour 07 Nude-ist!. Perfect for everyday, long lasting. 
18. Puder Rimmel Stay Matte w odcieniu 001 transparent. Matuje na kilka godzin, więc w ciagu dnia trzeba go poprawić.  // Pressed powder Rimmel Stay Matte, shade 001 transparent. It mattify my face for a coupe of hours, so I have to re-apply it throughout the day.
19. Kosmetyczka. Ma odpowiednią wielkość, by pomieścić te wszystkie rzeczy. :) Kupiłam ją w Sinsay już bardzo dawno temu. // Make up bag. Perfect size for all these stuff. :) I bought it in polish brand shop Sinsay pretty long time ago. 

Zapraszam Was do obejrzenia filmiku "What's in my (school) bag?", który niedawno nagrałam.
Here you can watch my newest video "What's in my (school) bag?":A Wy co macie w swoich torebkach?
What's on your handbag?

2 comments:

  1. przyznam, ze dosyć dużo rzeczy nosisz ze sobą :D ja zazwyczaj ograniczam się tylko do portfela, chusteczek i lusterka, ewentualniie czasem pomadki, a tak to kosmetyków nie nosze przy sobie. Jakiś czas było tak, ze też brałam kosmetyczkę "na wszelki wypadek", ale stwierdziłam, że tylko niepotrzebnie zagradza miejsce i tak to praktycznie żadnego kosmetyku nie nosze :)

    ReplyDelete
  2. U mnie wygląda to podobnie. Do szkoły tradycyjnie książki i coś na drugie śniadanie, a oprócz tego w plecaku znajduje się masa kosmetyków. Czasem po kilku dniach potrafi się w nim nagromadzić nawet pięć szminek, pudrów, pędzelków, szczotka :)

    ReplyDelete