07/07/2016

MOVIE AND TV SERIES, WHICH STOLE MY HEART

     Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam o serialu oraz filmie, który skradł moje serce. Mam nadzieję, że spodobają się Wam tak samo jak mi. :)

     Today I'd like to tell you about TV series and movie, which stole my heart. I hope you like them as much as me.
1. Serial "Lucifer" // 1. TV series "Lucifer"


     Namówiła mnie na niego moja przyjaciółka. Po obejrzeniu pierwszego odcinka miałam takie "Meh, no bez szału". Jednak obejrzałam kolejne dwa i... przepadłam. Uwielbiam Lucifera i jego "Detective!"(jeśli obejrzycie choć jeden odcinek to dowiecie się o co chodzi :)) Jest to serial kryminalny, jednak nie jest typowy przez to, że główny bohater jest... Diabłem (diabelsko przystojnym diabłem :)), który postanowił wziąć sobie urlop. Lucifer Morningstar pomaga rozwiązywać zagadki Chloe Decker, czyli pani detektyw. Serial póki co ma jedynie jeden sezon i kończy się bardzo zaskakująco. Jest też bardzo zabawny, więc musicie go obejrzeć. Drugi sezon ma pojawić się jesienią i nie mogę się doczekać!

***
     I heard about this series from my best friend. I watched pilot and I was like... "Meh, I watched better ones". But I watched another two episodes and... I fell in love. I love Lucifer and his "Detecitve!" (if you watch even one episode you'll know what I'm talking about :)). It's a criminal TV show but it's not a typical one, because main charater is a... Devil (a devilishly handsome Devil), who  has abandoned his throne and retired. Lucifer Morningstar is helping solve crimes Chloe Decker - "Detective!". "Lucifer" has only a one season and has a suprising end. The second season is coming in autumn so I can't wait!
2. Film "The walk. Sięgając chmur." // 2. Movie "The walk"


     Zwiastun do tego filmu widziałam w kinie i już wtedy mnie zaciekawił. Ostatnio, gdy byłam u siostry postanowiłyśmy go obejrzeć. Spodobał mi się od samego początku. Nie dość, że film jest oparty na faktach, jest zabawny to też ma przepiękne i ciekawe kadry (na co ostatnio bardzo zwracam uwagę przez to, że uczę się montowania filmów). Film opowiada historię francuskiego artysty, który postanowił spełnić swoje marzenie i... przejść po linie zawieszonej pomiędzy dwoma wieżami World Trade Center. Wszystko jest opowiedziane od początku, od tego jak Phlippe Petit został linoskoczkiem aż po dzień, w którym spełnił swoje marzenie i został za nie ukarany. :) Nie chcę Wam za dużo zdradzać, dlatego jeśli jeszcze go nie widzieliście koniecznie to nadróbcie! 

***
     I watched trailer in cinema and in that moment I was curious. Last time when I was at my sister's place we watched "The walk" and I liked it from the very beginning. This movie is based on true story, funny and has got a beautiful views. This movie tells us story of French artist, who decided to make his dream come true and... walk a tightrope between the towers of World Trade Center. Everything is told from the very beginning, how Philippe Petit became a wirewalker until the day when his dream came true and he was punished for that. :) I don't want to spoil too much, so if you didn't see this movie yet you have to watch it now!A jacy byli Wasi czerwcowi ulubieńcy?


ZapiszZapiszZapiszZapisz
ZapiszZapisz

3 comments:

 1. Widziałam cały sezon Lucyfera, świetnie się ogląda ten serial - czekam na sezon 2 :)

  ReplyDelete
 2. Zaciekawiłaś mnie tym serialem! Chyba dołączy do mojej listy 'do obejrzenia' - myślę, że będzie fajny na wakacje.
  Jeśli chodzi o seriale to ostatnio oszalałam na punkcie Scream Queens!
  typicalgr.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. zaciekawił mnie ten serial (głownie ze względu na aktora :D), a że uwielbiam seriale to pewnie zacznę go wkrótce oglądać :D
  fajny post!

  http://dalenadaily.com/

  ReplyDelete