03/10/2016

CLASSIC, FRENCH STYLE


Oglądając filmiki na YouTube odnośnie trendów na tegoroczną jesień i zimę dochodzę do wniosku, że tak naprawdę wszystko jest modne. Co byśmy nie ubrały to i tak będziemy "modne". Jednak mnie coś takiego nie przekonuje. W moim odczuciu high fashion to wyjęcie z szafy ubrań z zamkniętymi oczami i ubranie ich, co nie ma ani ładu ani składu. Wolę bardziej przemyślane zestawy, ale też bez przesady. Dlatego podoba mi się styl Francuzek i dlatego przeglądam bloga Make life easier - klasyczny styl to coś co do mnie przemawia.
Z czym kojarzy mi się francuski styl? Z koszulkami w paski, trenczami, płaskimi butami. Do tego lekki makijaż, ale z akcentem na ustach w postaci czerwonej szminki. Styl Francuzek wydaje się być niewymuszony, jakby codzienny wybór stroju nie był dla nich tak wielkim wyzwaniem jak dla nas. Jak one to robią? Stawiają na bazowe, proste ubrania, które bez problemu pasują do siebie. Dlatego podczas zakupów szukam dla siebie bazowych ubrań takich jak na przykład ta koszulka z rękawem trzy czwarte. Od razu wzięłam taką samą, ale granatową w białe paski. Nie ma sensu kupowania czegoś co będzie nam pasowało tylko do jednej rzeczy albo co gorsza, będziemy musiały dokupić coś jeszcze. Z chwilowych trendów możemy wybrać jedną czy dwie rzeczy, które naprawdę nam się podobają i nimi przełamać klasyczny styl bazujący na prostych ubraniach.

Trencz, dżinsy z wysokim stanem, koszulka w paski, trampki i ulubiona torebka to zestaw, w który sprawdzi się każdego dnia.2 comments: